Stel je een telefoon voor die batterijangst als iets uit het verleden behandelt. Je wordt wakker, kijkt even naar het scherm, en hebt nog meer dan genoeg energie om een dag vol kaarten, telefoontjes, foto's en een of twee video's door te komen. Die belofte vormt de kern van het nieuwste gerucht over Redmi, een Pro Max die het uithoudingsvermogen en de laadsnelheid verder verhoogt dan andere modellen.
Xiaomi's brede Redmi Note 17-lijn arriveerde medio juli in China met twee modellen: de Note 17 en Note 17 Pro. Het reguliere model belandde later in India, maar wereldwijde varianten zijn stilletjes anders dan hun Chinese/Indiase tegenhangers met aangepaste hardware en een iets andere functieset. Nieuwe lekken schetsen nu een derde internationale model, de Redmi Note 17 Pro Max, dat zich wil onderscheiden door te focussen op accuduur en snellere topoplading.
Accu en opladen staan centraal
De kop is eenvoudig en gedurfd: een 9.210 mAh-accu gecombineerd met 100 W snelladen. Die capaciteit overtreft de verwachte 8.340 mAh van de wereldwijde Note 17 Pro en zelfs de 9.000 mAh van de Chinese Pro. De laadsnelheid is ook een sprong; terwijl de Pro-modellen naar verluidt op 67 W begrensd zijn, zou de Max de laadtijden aanzienlijk verkorten dankzij 100 W. Korte tussentijdse top-ups. Langere dagen. Minder accuzorgen.

Fysiek is de Max geen lichtgewicht. Reken op een afmeting van 163,4 x 78,3 x 8,6 mm en een gewicht van ongeveer 230 g. Dat maakt hem iets dikker en iets zwaarder dan de Chinese Note 17 Pro, maar de afweging is duidelijk: extra accucapaciteit voor zware gebruikers die hun telefoon als een zakformaat computer gebruiken.
Schermtechniek oogt op papier ook toonaangevend. De wereldwijde Pro Max zou een 6,83 inch-paneel gebruiken met een resolutie van 1.280 x 2.772 pixels, 120 Hz ververssnelheid en een indrukwekkende piekhelderheid van 3.500 nits. Gorilla Glass Victus 2 wordt genoemd voor bescherming. Fans van in-display selfies krijgen ook een upgrade: een 32 MP-sensor zit onder het glas, een duidelijke stap hoger dan de 8 MP of 16 MP opties op andere wereldwijde varianten.

Achterop volgen de camera's naar verwachting een vertrouwd en betrouwbaar recept: een 50 MP hoofdsensor aangevuld met een 8 MP ultragroothoek. Het lek vermeldt niet de sensorspecificaties, dus de beeldkwaliteit kan nog verrassingen in petto hebben, betere optiek of grotere pixels zouden het verhaal snel veranderen.
Onder de motorkap zou de Redmi Note 17 Pro Max draaien op de Snapdragon 6 Gen 5 van Qualcomm. Het apparaat verscheen in een Geekbench-vermelding onder het model Xiaomi 2609FRA74G, waarbij een 8 GB testunit werd getoond, maar een 12 GB-configuratie zal waarschijnlijk aan de line-up worden toegevoegd. Opslagniveaus worden verwacht op 128, 256 en 512 GB, waarbij de basis 128 GB UFS 2.1 gebruikt en de hogere capaciteiten UFS 4.0 toepassen. Het toestel in de benchmark draaide Android 16.
- Scherm: 6,83 inches, 1.280 x 2.772 px, 120 Hz, 3.500 nits
- Frontcamera: 32 MP in-display
- Achtercamera's: 50 MP hoofdsensor + 8 MP ultragroothoek
- Accu: 9.210 mAh met 100 W snelladen
- SoC: Snapdragon 6 Gen 5, tot 12 GB RAM
- Opslag: 128/256/512 GB (UFS 2.1 / UFS 4.0)

Er zijn regionale verschillen die het vermelden waard zijn. Wereldwijde Redmi Note 17-varianten ruilen naar verluidt iets kleinere accu's in voor extra camerahardware in sommige gevallen — het wereldwijde instapmodel voegt een 8 MP ultragroothoek toe en upgrade de selfiecam naar 16 MP, terwijl China en India andere afwegingen kregen tussen schermgrootte en accucapaciteit. De gewone Note 17 bijvoorbeeld rekt uit tot een 7 inch-display maar komt met een kleinere accu van 8.000 mAh of 7.700 mAh afhankelijk van de regio.
Lekken suggereren ook pragmatische opslagkeuzes: UFS 2.1 voor de 128 GB-unit, terwijl de 256 en 512 GB-versies overstappen naar UFS 4.0. Als dit klopt, kan dat merkbare verschillen in app-laadtijden en bestandsoverdrachten tussen de niveaus veroorzaken.
Er doen prijsgeruchten de ronde, maar het beeld is onvolledig. Insiders verwachten meerdere configuraties voor de Max, inclusief de geruchtmakende 12 GB RAM-optie, en regionale prijzen zullen waarschijnlijk zowel de forse accutechniek als de snellere laadmethode weerspiegelen. Verwacht dat Xiaomi de Max positioneert als een accukampioen in plaats van een compact vlaggenschip, een toestel voor gebruikers die uptime boven alles waarderen.
Of de Pro Max een nieuw segment in het middensegment creëert, hangt af van de uitvoering. Een enorme accu en snel laden zien er op papier goed uit, maar warmtebeheer, efficiëntie tijdens het laden en acculevensduur bepalen of de Max gedurfd is of echt beter. Voor nu maken de lekken één ding duidelijk: Xiaomi zet in op uithoudingsvermogen als concurrentievoordeel, en dat kan de verwachtingen van alledaagse smartphones veranderen.
.webp)





Laat een reactie achter
Reacties (2)
Tof dat ze voor uithoudingsvermogen gaan, maar 230g in je broekzak? dat is best flink, en UFS 2.1 vs 4.0 kan frustreren...
Is dit echt? 9.210 mAh en 100W klinkt te mooi, maar hoe warm wordt ie bij snel laden en hoelang blijft die accu echt goed?